SMA6J45A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J45A
JLCPCB Part #
C1978521
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 45V 50V 600W@10/1000us 72.7V 8.3A IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS