SMA6J20CA
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMA6J20CA
JLCPCB Part #
C1977674
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 19.4A 1uA 20V 22.2V 32.4V 600W@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2 TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS