SLD6S36A
MFR.Part #
SLD6S36A
JLCPCB Part #
C1517895
Description
-55℃~+150℃ 2uA 36V 4.6kW@10/1000us 44.2V 58.1V 79A@10/1000us IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional - ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS