SK016RTP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SK016RTP
JLCPCB Part #
C7305301
Package
TO-220AB
Description
-40℃~125℃ 1 SCR 1.5V 1.6V 16A 1kV 225A@60Hz 30mA 40mA 600mW TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS