SJ6012NTP
MFR.Part #
SJ6012NTP
JLCPCB Part #
C3614536
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 12A 20mA 600V 60mA TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS