SJ6016NTP
MFR.Part #
SJ6016NTP
JLCPCB Part #
C3614071
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.5V 1.6V 16A 30mA 600V 75mA TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS