QJ6016NH4RP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
QJ6016NH4RP
JLCPCB Part #
C3615056
Package
TO-263(D2PAK)
Description
-40℃~+150℃@(Tj) 1.3V 16A 35mA 50mA 600V TO-263(D2PAK) Thyristors (SCR)/Modules ROHS