Q6008NH3RP
MFR.Part #
Q6008NH3RP
JLCPCB Part #
C17301622
Package
TO-263
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 10mA 20mA 600V 8A TO-263 Thyristors (SCR)/Modules ROHS