Q6006R5TP
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
Q6006R5TP
JLCPCB Part #
C17623632
Package
TO-220AB
Description
-40℃~+125℃ 1.3V 50mA 50mA 600V 6A TO-220AB Thyristors (SCR)/Modules ROHS