PICOASMDCH016F-2
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
PICOASMDCH016F-2
JLCPCB Part #
C3760977
Package
0805
Description
-40℃~+125℃ 100ms 160mA 16V 40A 680mA 6Ω 800mΩ 0805 Resettable Fuses ROHS