5KP14CA-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
5KP14CA-B
JLCPCB Part #
C3709758
Package
P600
Description
-55℃~+175℃ 14V 15.6V 219.8A 23.2V 2uA 5kW Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS P600 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS