SMCJ300A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
SMCJ300A
JLCPCB Part #
C315996
Package
DO-214AB
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 3.1A 300V 335V 486V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS