1.5SMC6.8A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMC6.8A
JLCPCB Part #
C116952
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.5V 144.8A@10/1000us 1mA 5.8V 7.14V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS