1.5KE33A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE33A-B
JLCPCB Part #
C1666882
Package
DO-201
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW@10/1000us 1uA 28.2V 33.3A@10/1000us 34.7V 45.7V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS