1.5KE16A-B
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5KE16A-B
JLCPCB Part #
C3718733
Description
-55℃~+175℃ 1.5kW 13.6V 15.2V 1uA 22.5V 67.6A IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-201 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS