1.5SMB82A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMB82A
JLCPCB Part #
C1850452
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 146V 1uA 74.3A@8/20us 77.9V 86.1V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS