1.5SMB100A
Extended
Manufacturer
Littelfuse
MFR.Part #
1.5SMB100A
JLCPCB Part #
C1850437
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 105V 177V 1uA 61.1A@8/20us 85.5V Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS