0438.250WR
MFR.Part #
0438.250WR
JLCPCB Part #
C189641
Package
0603
Description
-55℃~+150℃ 0.0017 0.8mm 1.6mm 250mA 32V 50A 63V Surface Mount Fuse 0603 Disposable fuses ROHS