LTP753-28NXF4
Extended
Manufacturer
Linearin
MFR.Part #
LTP753-28NXF4
JLCPCB Part #
C22450501
Package
UDFN-4L(1x1)
Description
-40℃~+125℃@(Ta) 1 2.8V 210mV@(300mA) 300mA 5.5V 50uA 70dB@(1kHz) 75uVrms Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Soft Start Positive UDFN-4L(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS