VE-471M1JTR-1616
MFR.Part #
VE-471M1JTR-1616
JLCPCB Part #
C249548
Package
SMD,D16xL16.5mm
Description
-40℃~+85℃ 16.5mm 16mm 2000hrs@85℃ 470uF 63V ±20% SMD,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS