VEU470M0JTR-0506
Extended
Manufacturer
Lelon
MFR.Part #
VEU470M0JTR-0506
JLCPCB Part #
C249750
Package
SMD,D5xL5.7mm
Description
-45℃~+105℃ 3000hrs@105℃ 47uF 5.7mm 5mm 6.3V ±20% SMD,D5xL5.7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS