S-SMBJ58A
Extended
Manufacturer
LRC
MFR.Part #
S-SMBJ58A
JLCPCB Part #
C5201702
Package
SMB
Description
-55℃~+150℃ 1uA 58V 6.5A 600W@8/20us 71.2V 93.6V TVS Unidirectional SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS