LR6232A33M
Extended
Manufacturer
LRC
MFR.Part #
LR6232A33M
JLCPCB Part #
C559080
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 110mV@(100mA) 3.3V 300mA 50dB@(1kHz) 800nA 89.1uVrms 8V Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS