LR6205B28M
MFR.Part #
LR6205B28M
JLCPCB Part #
C22381729
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 160mV@(150mA) 2.8V 40uVrms 500mA 50uA 6V 80dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS