LR6205A33P
Extended
Manufacturer
LRC
MFR.Part #
LR6205A33P
JLCPCB Part #
C2912053
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 220mV@(150mA) 3.3V 40uVrms 500mA 50uA 6V 80dB@(217Hz) Fixed Over Current Protection、Enable、Short Circuit Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS