LR5216B12FT5AG
Extended
Manufacturer
LRC
MFR.Part #
LR5216B12FT5AG
JLCPCB Part #
C2856300
Package
DFN1x1-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.2V 50uA 55mV@(100mA) 6V 80dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive DFN1x1-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS