LR8323B-T18
MFR.Part #
LR8323B-T18
JLCPCB Part #
C5220843
Package
SOT-23-5L
Description
-10℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 2.5uA 24V 300mA 75dB@(100Hz) 800mV@(200mA) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS