LR8103A-T15
Extended
Manufacturer
LR
MFR.Part #
LR8103A-T15
JLCPCB Part #
C5205201
Package
SOT-23-3L
Description
-10℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V 1uA 300mA 55dB@(1kHz) 6.5V Fixed Positive Short Circuit Protection、Enable control SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS