LP3980-28QVF
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3980-28QVF
JLCPCB Part #
C517012
Package
DFN-4-EP(1x1)
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 100uVrms 2.8V 20uA 300mA 300mV@(300mA) 5.5V 76dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive DFN-4-EP(1x1) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS