LP3986H-18X3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3986H-18X3F
JLCPCB Part #
C517170
Package
SOT-89-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 480mV@(600mA) 6.5V 600mA 90uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-89-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS