LPW5209B5F-21
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LPW5209B5F-21
JLCPCB Part #
C517266
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 2.1A 2.5V~6V 80mΩ Active High High Side Switch Short-Circuit Protection(SCP)、Over Temperature Protection SOT-23-5 Power Distribution Switches ROHS