LP3992-18B5F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3992-18B5F
JLCPCB Part #
C324569
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 130uA 300mA 300mV@(300mA) 300uVrms 5.5V 76dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS