LP3985-12B3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3985-12B3F
JLCPCB Part #
C517186
Package
SOT-23-3
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 28uA 300mA 300uVrms 5.5V 68dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-23-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS