LP3984H-33B5F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP3984H-33B5F
JLCPCB Part #
C517247
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 130uA 3.3V 300uVrms 360mV@(300mA) 5.5V 500mA 68dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS