LP1116-25G3F
Extended
Manufacturer
LOWPOWER
MFR.Part #
LP1116-25G3F
JLCPCB Part #
C517178
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 2.5V 480mV@(600mA) 6.5V 90uA Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS