LM2576HVT-12
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
LM2576HVT-12
JLCPCB Part #
C126039
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃ 1 12V 3A 52kHz 5mA 60V Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS