LM1117RS-3.3
Extended
Manufacturer
HTC Korea TAEJIN Tech
MFR.Part #
LM1117RS-3.3
JLCPCB Part #
C126023
Package
TO-252-2(DPAK)
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V@(1A) 100uV 12V 1A 3.3V 5mA 75dB@(120Hz) Fixed Over Temperature Protection Positive TO-252-2(DPAK) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS