LM2575HVT-15/NOPB
Extended
Manufacturer
Texas Instruments
MFR.Part #
LM2575HVT-15/NOPB
JLCPCB Part #
C2863866
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(TJ) 1 15V 1A 4V~60V 52kHz 5mA Buck Buck Built-in Fixed No TO-220-5 DC-DC Converters ROHS