CR0805F82R87G
MFR.Part #
CR0805F82R87G
JLCPCB Part #
C5146162
Description
-250ppm/℃~+500ppm/℃ -55℃~+125℃ 125mW 2.87Ω 50V Thick Film Resistor ±1% 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS