CR0402FF59R0G
Extended
Manufacturer
LIZ Elec
MFR.Part #
CR0402FF59R0G
JLCPCB Part #
C3036950
Package
0402
Description
-55℃~+125℃ 50V 59Ω 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS