TBJC336M016LRLZ0800
MFR.Part #
TBJC336M016LRLZ0800
JLCPCB Part #
C5796444
Description
-55℃~+125℃ 16V 300mΩ 33uF 5.28uA ±20% 2312 Tantalum Capacitors