AHA1012561M016R
MFR.Part #
AHA1012561M016R
JLCPCB Part #
C5550464
Package
SMD,D10xL13mm
Description
-55℃~+105℃ 10000hrs@105℃ 10mm 13mm 15mΩ 16V 300mA@100Hz 560uF ±20% SMD,D10xL13mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS