BSC090N03
Extended
Manufacturer
KTP
MFR.Part #
BSC090N03
JLCPCB Part #
C22436718
Package
PDFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.95nF@15V 2.5V 240pF@15V 30V 320pF 4.5mΩ@10V 42nC@10V 90A 90W N-Channel PDFN-8(5x6) MOSFETs ROHS