WK73R2BTTD27R0D
MFR.Part #
WK73R2BTTD27R0D
JLCPCB Part #
C7149762
Package
SMD,3.2x1.6mm
Description
-55℃~+155℃ 1W 27Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ SMD,3.2x1.6mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS