SR731ETTP2R7G
MFR.Part #
SR731ETTP2R7G
JLCPCB Part #
C2600579
Description
-55℃~+150℃ 167mW 2.7Ω Thick Film Resistor ±2% ±200ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS