SG73G2BTTD40R2D
MFR.Part #
SG73G2BTTD40R2D
JLCPCB Part #
C5893936
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 500mW Thick Film Resistor ±0.5% ±50ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS