RK73H2ETTD5R76F
MFR.Part #
RK73H2ETTD5R76F
JLCPCB Part #
C2576987
Description
-55℃~+155℃ 5.76Ω 500mW Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS