RK73H1HTTC56R0F
MFR.Part #
RK73H1HTTC56R0F
JLCPCB Part #
C2836552
Description
-55℃~+155℃ 50mW 56Ω Thick Film Resistor ±1% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS