RK73H1HTTC1602D
MFR.Part #
RK73H1HTTC1602D
JLCPCB Part #
C7283989
Description
-55℃~+155℃ 16kΩ 50mW Thick Film Resistor ±0.5% ±200ppm/℃ 0201 Chip Resistor - Surface Mount ROHS