RK73H1ETTP5362D
MFR.Part #
RK73H1ETTP5362D
JLCPCB Part #
C2576098
Description
-55℃~+155℃ 100mW 53.6kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS